Jak zmotywować się do pracy zarobkowej w domu?

Konkurs na Blog Roku 2015

Jeśli jesteś osobą, która jest tzw freelancerem lub pracujesz w systemie home office to zapewne wiesz, jak ciężko jest się zmotywować do pracy. Zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia. Co chwilę ktoś rozprasza  Twoją uwagę. W dodatku wszystkim wokół się wydaje, że skoro jesteś w domu to nic nie robisz. Tym czasem obowiązki się nawarstwiają i coraz trudniej zmieścić się w 24 godzinach na dobę.

Specjaliści od zarządzania czasem mają na to podstawowe zalecenie: planuj dzień z kalendarzem. Jest to sposób, który zapewne pomoże Ci na lepszą organizację dnia, ale ja mam dla Ciebie coś ciekawszego. Coś, co jest nowe, coś co oprócz czasu da Ci również motywację!

Przepis:

Wciel się w określoną rolę. Jeśli chcesz od godziny 9 do 12 zająć się pracą związaną z handlem to w kalendarzu wpisz sobie zamiast: „pozyskiwanie klientów”- „Jestem najlepszym zdobywcą nowych kontaktów, któremu nikt i nic się  nie oprze. Jestem mistrzem nawiązywania relacji” itd. Wyobraź sobie siebie w tej roli, jako najlepszego specjalistę.  I wejdź w tą rolę, baw się nią. Ciesz się, że jesteś sam sobie szefem a skoro jesteś szefem dla samego siebie, to bądź najlepszą jego wersją.

Jak Ci się podoba ten pomysł?

 

1 Komentarz on Jak zmotywować się do pracy zarobkowej w domu?

  1. Ja mimo, że mamą jeszcze nie jestem to i tak często małe czynności lub obowiązki domowe mnie rozpraszają. Od niedawna kiedy faktycznie 2 godziny chce się skupić na maksa i napisać posta, używam aplikacji Booster, która odmierza czas na pracę i przerwę i do tej pory nawet pomału zdaje egzamin. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*