Położyłam stówę na chodniku i nikt się po nią nie schylił.

Konkurs na Blog Roku 2015

Ciekawe, ile musiałoby leżeć, żeby komuś chciało się schylić po dodatkowe pieniądze za dodatkową pracę.

Na około trąbią, że mamy jedne z niższych zarobków, najniższą kwotę wolną od podatku i jedne z najwyższych podatków w Unii europejskiej. Rodzinne budżety nie domykają się pomiędzy 1 a 31 dniem miesiąca a pracy nie ma i nie będzie (podobno).

Kilka dni temu wrzuciłam na grupy skupiające blogerów hasło, że poszukuję kogoś, kto pomoże mi zainstalować narzędzia na mój blog, które pozwolą na zbieranie adresów e-mail na mój newsletter. Chciałam też uzyskać informację, jak mam skonfigurować bloga pod kątem wyszukiwania przez google. Praca na pół godziny dla przeciętnego gimnazjalisty. Ofertę w sumie skierowałam na grupy, gdzie jest ponad 1000 użytkowników. I jaki efekt? Zgłosił się jeden Pan Wielce Mądry, który kazał mi zaproponować stawkę, gdyż moim zleceniem można obdarować pracą 5 działów potężnej firmy. Źle trafił, bo wiem, czego chcę i ile to wymaga pracy. Po krótkiej konwersacji, w której dałam mu do zrozumienia, że nie ma do czynienia z tępą idiotką wyleciałam z grupy :).

Odezwały się też do mnie dwie osoby, które poleciły mi kogoś, kto im pomagał. Jedna z tych polecanych osób miała się do mnie odezwać 2 dni temu, ale widocznie jej nie zależy. Do tej drugiej sama się odezwałam i doszłyśmy do porozumienia wyznaczając termin spotkania na skype.

Reasumując. Nikt z szanownego grona blogerskiego nie raczył schylić się po kasę. Dziwi mnie to bardzo, bo poświęcają mnóstwo czasu na wzajemne obserwowanie, komentowanie, lajkowanie tylko po to, aby wygenerować ruch dla potencjalnych reklamodawców. Biją się o to, aby ktoś zapłacił im kilka groszy za kliknięcie w reklamę zamieszczoną na ich stronie a nie splamią się godziną pracy.

Wczoraj był u mnie klient. Chciałby kupić mieszkanie. Jego dochód to 1500zł. Czy w świetle takich zarobków dodatkowe 100zł to dużo czy mało? Ja już nie wiem, pogubiłam się……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*