A gdzie są złotówki odpowiedzialne za nasze zdrowie?

Konkurs na Blog Roku 2015

Puk, puk!  Cisza? Pusto? Jak to możliwe? Czyżby dział opieki nad naszym zdrowiem był niedofinansowany?

Niestety tak to zazwyczaj wygląda. Nie dbamy lub też nie potrafimy dbać o nasze zdrowie. Wydaje nam się, że zawsze będziemy w 100% sprawni a ewentualną grypę, która nas dopadnie, da się przechodzić. Problemy i to z reguły poważne zaczynają się zwykle w najmniej odpowiednim momencie. I o ile chodzi rzeczywiście o zwykłe przeziębienie to jeszcze jakoś sobie z tym poradzimy. Gorzej, jak nasze zdrowie zaczyna szwankować pod wpływem przemęczenia, stresu, braku snu, złej diety czy też braku ruchu.

Co wtedy? Idziemy do naszego lekarza pierwszego kontaktu. A lekarz? A lekarz ma limity na pacjenta i albo uda nam się „wydębić” skierowanie na diagnostykę albo będziemy się leczyć po omacku. I tu znowu, albo nam się uda leczenie „na oko” albo wciąż będziemy wracać po ciągle nowe recepty, bo może tym razem specyfik zadziała.

Jak wygląda ogólnodostępna służba zdrowia wiedzą zwłaszcza Ci, którzy potrzebowali skorzystać z jej usług. Mnóstwo ludzi nie kontroluje należycie swojego zdrowia, bo na samą myśl o tym, co ich czeka w przychodniach NFZ odechciewa im się wszystkiego. Zawsze można skorzystać z prywatnych lekarzy, ale przy pełnej diagnostyce suma, jaką musimy zapłacić jest ogromna. Z własnego doświadczenia wiem, ile kosztuje prywatnie prowadzona ciąża wraz ze wszystkimi badaniami, które wykonuje się minimum raz na miesiąc, nie wspominając o bardzo kosztownych badaniach prenatalnych.

Jak więc połączyć dbałość o zdrowie z oszczędnym zarządzaniem pieniędzmi?  Ponieważ sama nie jestem ekspertem w tym temacie postanowiłam zwrócić się do Krzysztofa Nyrka, który od 5 lat zajmuje się tematyką ochrony zdrowia.

– Krzysztof, wiem, że od jakiegoś czasu zajmujesz się promowaniem tzw pakietów medycznych. Czy mógłbyś w kilku słowach powiedzieć, czym są takie pakiety, dla kogo są przeznaczone i dlaczego uważasz, że inwestycja w nie jest tak naprawdę oszczędzaniem a nie wydawaniem pieniędzy bez pokrycia?

-Pakiety medyczne, to nic innego jak dostęp do najwyższej klasy opieki medycznej zawsze wtedy kiedy potrzebujesz, a nie wtedy kiedy będzie już za późno żeby Ci pomóc. Opieka ta potrzebna jest każdemu z Nas, a ogromne kolejki w przychodniach specjalistycznych gdzie na wizytę czeka się nawet kilka lat, tylko to potwierdzają. Zastanawiając się nad tą kwestią przez chwilę do wyboru mamy oczekiwanie w kolejce, albo prywatną opiekę medyczną, gdzie wizyty zaczynają się od 100zł. W abonamencie medycznym, za 100zł miesięcznie można już mieć bardzo dobry pakiet medyczny, gdzie oprócz szybkiego dostępu do specjalistów, otrzymamy także możliwość regularnego sprawdzania stanu swojego zdrowia, dostępu do niezbędnych szczepień czy nawet zabiegów rehabilitacyjnych czy konsultacji profesorskich. To wszystko sprawia, że oszczędzamy nie tylko pieniądze ale i czas.

-Czy osoby, które mają takie pakiety rzeczywiście z nich korzystają? Czy przypadkiem nie jest tak, jak z typowym ubezpieczeniem na życie, za które się płaci a mało komu (na szczęście) uda się z niego skorzystać?

– W praktyce dobieram dla klientów pakiet dostosowany do ich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki czemu zaczynają dbać o swoje zdrowie. Zastanów się przez chwilę dlaczego nie chodzisz na badania do specjalistów? Po pierwsze kolejki są długie, a po drugie płacić za każdą wizytę minimum 100zł zaczynasz kalkulować i tu pojawiają się abonamenty. Płacisz stała kwotę miesięcznie i korzystasz z tylu specjalistów ilu potrzebujesz. Co więcej, co roku możesz wykonać sobie pełne badania diagnostyczne. Klienci są zadowoleni, bo w końcu mogą poznać jaki jest stan ich zdrowia i reagować bardzo szybko, jeśli lekarze wykrywają coś niepokojącego. Normalnie jeśli coś Nas dręczy czekamy do momentu, aż objawy będą dokuczliwe i wtedy dopiero idziemy do lekarza, sęk w tym że to już za zwyczaj za późno. A mając dostęp do specjalistów w 5 dni nie czekasz aż będzie za późno tylko idziesz od razu, a wtedy jest dużo większa szansa, że ewentualne leczenie będzie skuteczne. 

– Ile czasu od pierwszej składki musi minąć, żebyśmy mogli korzystać z usług? Czy w każdym mieście jest taka przychodnia, czy ubezpieczenie dotyczy tylko dużych miast?

Ubezpieczenie zaczyna obowiązywać od momentu dostarczenia polisy do klienta zwykle około miesiąca od wypełnienia wniosku i opłacenia pierwszej składki. Z kolei ilość przychodni zależy od wielkości miasta. Im większe tym więcej przychodni, ale nawet w małych miastach jest kilka przychodni z których można skorzystać.

– Dziękuję za poświęcony czas i tak cenne wskazówki.

Mimo, iż zazwyczaj zachęcałam do wydawania mniej, niż zwykle to tym razem zachęcam o zadbanie o zdrowie wasze i waszej rodziny. Wszelkich szczegółowych informacji dotyczących wspomnianych powyżej pakietów medycznych udzieli Wam Krzysztof Nyrek (tel 697209222 i mail Krzysztof.Nyrek@Ovb.com.pl) Bądźcie zdrowi, zarabiajcie, oszczędzajcie i realizujecie swoje cele.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*