Bezbolesny i uzależniający sposób na odkładanie kasy. Dzień pierwszy wakacji.

Konkurs na Blog Roku 2015

Ja te sposób stosuje od prawie 3 lat. Jest bardzo skuteczny i niesamowicie uzależniający. Zaraziłam już nim kilka znajomych osób oraz rodzinę.

Polega on na odkładaniu każdej 5 złotówki, która wpadnie nam do portfela. 5 zł jest kwotą na tyle małą, że nie odczujecie jej braku po codziennych zakupach. Jest tez na tyle duża, że na koniec miesiąca potrafi nam się zebrać ładna suma.

Kilka zasad, które pomogą Wam zbierać „piątki” i cieszyć się z faktu odkładania.

1. Namów całą rodzinę na odkładanie.

2. Ustal cel, na jaki zbieracie. Idealnym rozwiązaniem jest odkładanie na „poduszkę bezpieczeństwa”.

3. Płać w sklepach gotówką a nie kartą. Do tego tematu wrócimy, gdyż płacenie gotówką wprowadza duże oszczędności w naszym życiu, gdyż nasz mózg zachowuje się zupełnie inaczej przy płatności karta i inaczej przy płatności gotówką.

4. Prowokuj sprzedawcę do takiego wydawania reszty, żeby uzyskać 5zł, czyli jeśli masz zapłacić 17,35zł i dajesz banknot 20zł to daj dodatkowo końcówkę 2,35. W ten sposób z dużym prawdopodobieństwem sprzedawca wyda Ci resztę w jednej monecie.

5. Idealnie zbiera się do słoika lub innego przeźroczystego naczynia ustawionego w widocznym miejscu.

A więc, koniecznie dziś a najlepiej już teraz załóż oddzielne naczynie na zbieranie PIĄTEK przez okres wakacji. To wystarczający czas, żeby się od tego uzależnić i żeby stało się to Twoim nawykiem. Sprawdź szybko w portfelu, czy nie masz już jakiejś monety do wrzucenia. Niech się mnożą. Ja też założyłam oddzielny, wakacyjny słoik.

 

PS. Ja wyznaję zasadę, że skoro moje dziecko nie zarabia, to jej wkład w odkładanie piątek polega na tym, że zamieniam jej piątki na inne monety lub banknoty. Ona też się tym zaraziła i chętnie wrzuca do naszego pojemnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*