Co o Polakach mówi nowa reklama PKO BP?

Konkurs na Blog Roku 2015

Widziałeś nową reklamę PKO BP, w której jest mowa o tym, że co czwarty Polak korzystający z bankowości elektronicznej jest klientem PKO BP. To ciekawe, bo większość kont w PKO BP jest płatna. Nawet korzystanie z konta za 0 wiąże się z opłatami np za przelewy.
Skoro w Polsce w 2011 roku było 16,8 mln osób z podpisanymi umowami na usługę bankowości elektronicznej, to na PKO BP przypada  4,2 mln ludzi, którzy płacą za konto, czyli płacą za to, że bank korzysta z ich pieniędzy. Licząc 6,90 za konto (właściwie najtańsza opcja) i biorąc do obliczeń jedynie połowę tych potencjalnych klientów, czyli 2,1 mln uzyskujemy kwotę 14,49 mln wpływu miesięcznie. To dane na 2011 rok, teraz klientów bankowości elektronicznej jest znacznie więcej. Jesteśmy bardzo bogatym społeczeństwem, skoro co miesiąc oddajemy 14,5 mln za to, żeby bank mógł obracać zebranymi przez nas pieniędzmi.

Zdecydowanie doradzam przejście do konkurencji. Choćby reklamowanej przez Marka Konrata, gdzie za konto płatność wynosi rzeczywiście 0 zł, za wypłaty we wszystkich bankomatach 0zł, za kartę do konta też 0 zł i wszystkie przelewy internetowe również 0 zł. Do tego bardzo fajny program do zarządzania pieniędzmi dostępny zarówno w aplikacji na telefon jak i na komputer. Teraz za założenie konta przez internet płacą 100zł, ale oferta ważna jest tylko do 18 maja 2015 roku.
Załóż konto przez internet
Jeśli masz oszczędności, to dodatkowo można założyć bezpłatne konto oszczędnościowe, które jest oprocentowane 3% w skali roku a podwyższone odsetki wypłacane są za zgromadzone środki do kwoty 100 tys przez pierwsze 4 miesiące od aktywacji konta. Środki można dowolnie wpłacać i wypłacać.
Link do założenia konta oszczędnościowego znajdziesz tu
Link do konta oszczędnościowego

Dodam tylko, że artykuł ten nie jest sponsorowany. Od ponad 10 lat jestem doradcą kredytowym i temat produktów bankowych jest mi bardzo bliski.
Bądź mądrzejszy od innych i kontroluj na co wydajesz swoje pieniądze.

2 Comments on Co o Polakach mówi nowa reklama PKO BP?

  1. były klient // 13 maja 2015 at 5:45 am // Odpowiedz

    Tak właśnie. Moja mama miała konto w pkobp od zawsze. W tym miesiącu przeniosła się do konkurencji. Jak się okazało w pkobp podnieśli jej opłatę za prowadzenie konta na 9,90. Do tego przelewy płatne, karta płatna, i jakaś opłata za kody – a i za dostęp do internetu – minimum 15 złotych za miesiąc. W sumie jak wtedy policzyłem jej to rocznie minimum 180 a przy przelewach podstawowych to opłaty między 200 a 220 zł. Mama jest na emeryturze i dla niej 200 to nie jest mało. Poza tym ile by to nie było – to dlaczego mam płacić komuś za to że obraca moimi pieniędzmi. Ja uciekłem od nich kilka miesięcy wcześniej.

  2. Mam konto w ING i tam płaci się za posiadanie karty, jeśli nie wykona się transakcji bezgotówkowych do jakiejś tam kwoty, nie pamiętam ile to teraz jest, 200 czy 300 zł. Jeśli rozporządzamy gotówką – no cóż, zniknie nam wtedy co miesiąc z konta bodaj 7zł, ale jeśli płacimy kartą to można powiedzieć, że problemu nie ma. Ale fakt faktem, że cała reszta jest absolutnie bezpłatna, jeśli zarządzamy pieniędzmi przez konto internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*