Parę słów o mnie

Konkurs na Blog Roku 2015

moje zdjęcie

Mam na imię Dorota. W tym roku kończę 40 lat i blog ten jest niejako prezentem, który postanowiłam podarować sobie oraz wszystkim kobietom ceniącym sobie swoją wartość.

Czterdziestka jest dla mnie okresem podsumowania dotychczasowego życia. To chwila, w której mogę już odhaczyć pewne zadania, które postawiło przede mną życie. Mogę też zweryfikować listę zadań do wykonania na resztę lat, które zostały mi do przeżycia. Problem polega na tym, że nikt nie wie, ile tego czasu jest jeszcze przed nami.

Pozwolicie, że częściowo podzielę się z Tobą swoimi dotychczasowymi osiągnięciami w zakresie tematyki tego bloga.

1. Mama

Po wielu perypetiach udało mi się dwukrotnie zostać mamą. Aktualnie mam 14-letnią córkę z pierwszego małżeństwa oraz roczną córeczkę ze związku partnerskiego. Tym samym wiesz już, że kiedyś wyszłam za mąż i kiedyś też rozwiodłam się. Oba te tematy z pewnością pojawią się na blogu. Temat urodzenia dziecka wbrew naturze i opiniom lekarzy zapewne też. A więc jestem na etapie godzenia macierzyństwa pomiędzy zbuntowaną uczennicą gimnazjum a wymagającym i niepotrafiącym wyartykułować swoich potrzeb brzdącem. Szczerze mówiąc chyba obie nie bardzo wiedzą, czego chcą i dlatego też temat ten również  pojawi się na blogu. Jeśli zainteresuje Cię temat późnego macierzyństwa, moich obaw z tym związanych, stresów, stanów depresyjnych ale też radości, wzruszeń i spokoju, jaki daje dojrzałość do roli matki to z pewnością znajdziesz tu wiele informacji na ten temat.

2. Dom

Od kiedy zaszłam w ciążę z moją drugą córką dom stał się miejscem, w którym spędzam najwięcej czasu. Nie jest to dla mnie łatwa sytuacja. Jestem typem pracoholika i dom to dla mnie zbyt mało. Dlatego też, bardzo często, jest moim miejscem pracy. Ale dom to nie tylko 4 ściany. Dom, to gotowanie a ja lubię gotować. Godzenie dobrego jedzenia z zaleceniami dietetyka nie przychodzi mi najłatwiej, dlatego też często grzeszę w kuchni. Dom to również finanse, a więc sposoby na oszczędzanie pieniędzy, spłacanie kredytów, planowanie. Dom to również wypoczynek i pasje. Jedną z nich jest podróżowanie. Ostatnio tak się wciągnęłam w zwiedzanie, że muszę mieć zaplanowaną chociaż jedną podróż do przodu. Aktualnie jest to dopiero grudzień, ale dzięki temu odczuwam spokój w tej kwestii. Podróżujemy bardzo tanio, skrupulatnie dobierając oferty cenowe. Obstaję przy zdaniu, że nie stać mnie na wakacje w Polsce i jestem w stanie to udowodnić. Zachęcam do śledzenia wpisów na temat wakacji, których z pewnością pojawi się wiele.

3. Praca

Uwielbiam pracować. Jestem typem kreatora. Mam mnóstwo pomysłów do których się zapalam, ale też szybko gasnął moje chęci. Z zawodu jestem doradcą klienta ds produktów bankowych. Zajmuję się również sprzedażą nieruchomości. Uwielbiam pomagać ludziom. Lubię z nimi pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*